Specijalna bolnica za hemodijalizu Fresenius Medical Care je deo poslovne grupacije “Fresenius Medical Care” iz Nemačke. Specijalne bolnice za hemodijalizu Fresenius Medical Care Srbija su počele sa radom 2008. godine i trenutno poslujemo u Beogradu i Novom Sadu.
U ime klijenta, Manpower Srbija traži kandidate za pozicijuLekar specijalista – ordinirajući lekar (m/ž)
Mesto rada: Novi Sad
Opis posla:

  • Primenjuje dostavljene odobrene direktive sistema menadžmenta kvalitetom i sistema menadžmenta zaštitom životne sredine;
  • Održava zapise u skladu sa odobrenim direktivama sistema menadžmenta kvalitetom i sistema menadžmenta zaštitom životne sredine;
  • Upravlja i kontroliše medicinskom dokumentacijom u skladu sa zahtevima propisa;
  • Preispituje i kontroliše dokumente koje je dostavio pacijent i obavlja prvi pregled pacijenta;
  • Otvara dosije pacijenta;
  • Vrši pregled pacijenata;
  • Utvrđuje preskripciju tretmana u konsultaciji sa načelnikom organizacione jedinice (vrstu tretmana, dijalizator, parametre za hemodijalizu i dr.);
  • Obavlja vizitu svakodnevno;
  • Nakon završetka smene vrši unos podataka za svakog pacijenta;
  • Planira obavljanje dodatnih pregleda u skladu sa ugovorom;
  • Ažurira najmanje jednom mesečno listu laboratorijskih nalaza;
  • Planira obavljanje pregleda za pretransplantacionu obradu;
  • Leči i neguje pacijente u skladu sa zahtevima propisa, odobrenim direktivama, i etičkim normama;
  • Učestvovanje u izradi direktiva u vezi sa lečenjem i negom pacijenata;
  • Neposredno učestvuje u aktivnostima u vezi sa medicinskim komplikacijama kod pacijenta i komunicira sa zdravstvenim ustanovama koje učestvuju u obavljanju tih aktivnosti;
  • Preduzima mere radi sprečavanja pojave opasnosti i sa njima povezanim rizicima i štetom;
  • U slučaju smrti bolesnika preduzima mere u skladu sa pozitivnim propisima i opštim aktima poslodavca;
  • Čuva tajnost svih podataka i informacija do kojih je došao tokom obavljanja delatnosti ili u neposrednoj vezi sa njima;
  • Usavršava medicinska znanja i znanja o opremi (mašinama za dijalizu, WTS, CDS, oprema za hitne slučajeve);
  • Domaćinski postupa sa imovinom kompanije, sprečava prekomerne potrošnje resursa, radi na poboljšanju efikasnosti svih procesa;
  • Zamenjuje načelnika organizacione jedinice u njegovom odsustvu po nalogu direktora;
  • Obavlja i druge poslove po nalogu direktora i načelnika organizacione jedinice, iz delokruga rada

Uslovi:

  • VII-1 stepen stručne spreme, lekar specijalista interne medicine, ili VII-2 subspecijalista nefrolog
  • Licenca lekarske komore za samostalni rad ili podnet zahtev za dobijanje licence
  • Radno iskustvo najmanje 1 godina radnog iskustva u zdravstvu
  • Sposobnost efikasnog komuniciranja
  • Sposobnost rukovođenja
  • Poznavanje engleskog jezika
  • Poznavanje rada na računaru
  • Posebna zdravstvena sposobnost za rad na poslovima hemodijalize

Prednosti

Prijava za posao

Uključi poruku našim konsultantima
Dodaj CV u sledećim formatima: DOC, DOCX, PDF, HTML i TXT.

We are uploading your application. It may take a few moments to read your resume. Please wait!